Македонија
12. July 2018 - 11:23

Додека работел на нива пронашол неиспукана артилериска граната

Вчера во 17:50 часот во Секторот за внатрешни работи  Битола, 39-годишниот А.С. од село Бучин-Крушево пријавил дека при орање во нива во атарот на с.Бучин пронашол неиспукана артилериска граната 75 мм од Првата светска војна.

Како што информираат од МВР гранатата од страна на пиротехничар била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.