Македонија
29. March 2023 - 11:57

До петок стабилно време, за викендот повремен дожд

До петок ќе се задржи стабилно време, а за време на викендот ќе има услови за краткотраен локален дожд. Минималната температура и утре изутрина на повеќето места ќе се спушти под нулата, а потоа во следните денови температурите ќе бидат во пораст.

Во понеделник се очекува нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд и намалување на температурата, соопшти УХМР.