Македонија
9. February 2023 - 12:01

До недела сончево и студено, од понеделник пораст на температурите

Во следните два дена ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури, кои во сабота ќе се спуштат и до -13 степени.

Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места. Од понеделник времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури, соопшти УХМР.