Македонија
19. May 2019 - 17:45

Директорот на Зоолошката со навреди за македонската дијаспора: Гнаси, никогаш да не се вратат дома

Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски, на својот Фејсбук профил изрече навреди за македонската дијаспора и порача никогаш да не се врати дома, бидејќи не гласале за нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска, која вчера заврши на осмото место.