Македонија
24. May 2022 - 18:08

Директор во скопска фирма физички нападнал вработена

На 23.05.2022 околу 11.00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров е пријавено дека во фирма на подрачје на Ѓорче Петров вработената П.Г.В.(50) од Кавадарци по претходно недоразбирање била физички нападната од Ф.Х., кој бил директор на фирмата.

Се работи на расчистување а случајот.