Македонија
18. October 2021 - 0:18

Димовски: Заев да си поднесе оставка

Зоран Заев да поднесе оставка, очекува Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ поранешен пратеник, при гостувањето на Алсат М телевизија.

Тој претходно на фејсбук напиша

„Добровечер слободна Македонијо...

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, предмалку изјави дека неговата партија освоила 18 градоначалнички места во првиот круг од локалните избори.

Додека ВМРО-ДПМНЕ слави од СДСМ молчат и засега не коментираа.