Спорт плус
18. December 2017 - 14:08

Димитров најдобар на Балканот, Стоилов 10-ти

Најсилните балкански новински агенции направија избор кој е традиционален на најдобрите спортисти на Балканот. 

Признанието овојпат му припадна на бугарскиот тенисер Григор Димитров додека од нашите спортисти Стојанче Стојанов е 10-то рангиран. 
Димитров собра 62 поени , два повеќе од романската тениска Симона Халеп.
6. пласиран е хрватскиот фудбалер Лука Модриќ а на 8. место е кошаркарот Богдан Богдановиќ. 
Стојанов во изборото доби 10 гласа.