Македонија
21. April 2019 - 23:03

ДИК: На 95,22% Пендаровски со водство од 100 гласа пред Силјановска Давкова

На 95,22%  проценти обработени резултати за Стево Пендаровски гласале 301.973 гласачи, за Гордана Силјановска 301.847 додека за Блерим Река гласале 74.064 гласачи