Живот
7. December 2017 - 17:27

Диета со банана: Уништува 5 килограмни за само една недела

Бананите се богати со шеќер кои имаат низок гликемиски индекс, што значи остава чувство на ситос подолго време. 
 
Оваа диета од банани е многу едноставна. 
 
Тоа влијае на слабеење, бидејќи бананите всушност го стимулираат варењето  и го забрзуваат метаболизмот.
 
Бананите се богати со шеќери кои имаат низок гликемиски индекс, што значи дека подолго го стимулираат варењето и држи ситост подолго време.
 
Луѓето кои сакаат да ја пробаат оваа диета треба да избегнуваат вечера по 20 часот и слатки по 15 часот.
 
Од намирници не смеат да се конзумираат само млечни производи и алкохол,  а бананите мора да бидат исклучиво свежи, не замрзнати, печени или подготвени на кој било друг начин.
 
Доручекот треба да биде само банана и чаша топла вода. За ручек јадете нешто по ваш избор и свежа салата, а за вечера, оброк кој содржи многу овошје.