Спорт плус
10. January 2017 - 12:27

Девојката на Роналдо е вистинска бомба: Џорџина ги засени сите на церемонијата во Цирих

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е избран за најдобар играч според ФИФА за 2016 година.

Тој на гала церемонијата во Цирих пристигна  со својот син, својата мајка, сестрите и девојката Џорџина Родригез.

Иако требаше да биде во центарот на вниманието токму тој, сепак неговото место го зазема неговата поубава половина.

epa05708232 Spanish model Georgina Rodriguez, girlfriend of Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo, poses for photographers as she arrives prior to the FIFA Awards 2016 gala at the Swiss TV studio in Zurich, Switzerland, 09 January 2017. Cristiano Ronaldo has been named FIFA Player of the Year 2016.  EPA/WALTER BIERI

ronaldo

ronaldosemejstvo