Македонија
27. October 2016 - 14:40

Детска игра скапо ќе ја плати струмичанец паркиран во Скопје

Ноќеска во 03.30 часот во Скопје на ул.„Стале Попов“, на паркинг-простор, неколку непознати лица, кои се бркале по паркингот, почнале да фрлаат со камења при што ненамерно оштетиле патничко моторно возило  „Мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, сопственост на М.Ч.
 
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.