Македонија
6. May 2018 - 21:16

Детали за страшната трагедија: Идентификувани жртвите, вечерва загинаа четири лица кај Ресен

Четири лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи доцна попладнево во непосредна близина на ресенското село Крушје, помеѓу две патнички возила со битолски регистерски таблици и едно патничко возило со охридски регистерски таблици.

- Во сообраќајната несреќа загинаа четири лица, две лица се жители на општина Битола, а две лица се жители на општина Могила. Заради тешката сообраќајна несреќа и отежнатите временски услови патот е во прекин, а на местото се врши истрага за причините на несреќата, изјави за МИА Сања Стаматова, портпарол на СВР-Битола.

Таа најави повеќе детали за несреќата за во текот на утрешниот ден.