Балкан
22. May 2018 - 9:46

Детали за состојбата на бебето кое падна од прозорец: Докторот вели никогаш не сум видел нешто вакво

Бебе старо една година падна од прозорец во Србија, а настанот го потресе цел регион. 

За среќа, денеска српските медиуми пишуваат дека детето не е во животна опасност и дека лекарите даваат се од сее. 

- Сите сме потресени, јас во мојата докторска кариера не сум видел нешто вакво, вели докторот за српскиот Блиц.

Детето се наоѓа во Клиника во Ниш, а се наоѓа на Интензивна нега.