Македонија
13. July 2016 - 9:09

ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА: Автомобил излетал од надвозникот - Едно лице повредено

Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа која утринава се случила во Автокоманда.

Според информациите, во Ургентниот центар итно бил пренесен возачот на автомобилот „Пежо 206“, кој во автомобилот бил сам.

Идентитетот на возачот и карактерот на повредите се уште не се познати.

Како што веќе објавивме, возачот од засега неутврдени причини ја пробил заштитната ограда на надвозникот, излетал на булеварот и се превртел на кров.

Увидот е во тек.