Македонија
24. May 2019 - 11:44

Детали за пожарот во Карпош - едно лице во болница

Пожарот кој изби пред околу еден час во една од кулите во скопската населба Карпош 4 е изгаснат. Во пожарот изгоре стан на најгорниот 16-от кат, а лицето кое живеело во него е пренесено во болница.

Според информациите од терен, станарот е пренесен на Токсикологија поради вдишување чад.

Полицијата засега нема информација која е причината за пожарот. Повеќе детали за пожарот се очекуваат подоцна, во текот на денот.