Фудбал
16. May 2018 - 19:45

Дербито за опстанок за Скопје

Значајна победа на екипата на Скопје во битката за опстанок. Совладан директниот конкурент победа со 1-0  во меч кој беше решен со удар од белата точка. Пеналот успешно го реализира Алексовски.

            Во Битола Пелистер немоќен во пресметката со Шкупи. Пораз од 2-0 што го носи блиску до преселба во Втората МФЛ.  Гостите  го отворија резултатот со евроголот на Баже Илијоски додека конечните 2-0  уште во 38м го постави Омер Имери.