Фудбал
24. February 2017 - 14:20

Дербито Вардар - Шкендија директно на ТВ Сител 3, суди Ставрев

Александар Ставрев ќе ја дели првадата на дербито на првенството меѓу Вардар и Шкендија, в недела на „Телеком арена" во Скопје.
 
Во Охрид, утре мечот меѓу Пелистер и Брегалница ќе го суди Димитар Мечкаровски, а Шкупи и Работнички ќе мода да ги почитуваат одлуките на Јосип Бартон. 
 
ВАРДАР – ШКЕНДИЈА
Главен судија: Александар Ставрев
 
ПЕЛИСТЕР – БРЕГАЛНИЦА
Главен судија: Димитар Мечкаровски
 
РЕНОВА – МАКЕДОНИЈА ЃП
Главен судија: Марјан Ецкоски
 
ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ
Главен судија: Јосип Бартон
 
СИЛЕКС – ПОБЕДА
Главен судија: Васко Мавров