Фудбал
27. September 2016 - 10:38

Дербито Вардар - Пелистер директно на ТВ Сител 3 (среда 15ч)

Во среда се игра ново, 8-мо по ред коло во домашното фудбалско првенство. 

Дуелот Вардар-Пелистер кој се игра на стадионот Борис Трајковски ќе го пренесува директно ТВ Сител 3  со почеток во 15ч. 
На останатите средби се среќаваат:
Шкендија- Ренова
Победа - Работнички
Шкупи - Силекс
Брегалница-Македонија ЃП
Вардар-Пелистер ТВ Сител 3