Фудбал
6. October 2018 - 11:10

Дерби во Маџари, Вардар домаќин на Академија Пандев

Поради претстојниот настап на најдобрата фудбалска репрезнетација на Македонија во Лигата на нации, натпреварите од 9.коло во ПМФЛ, наместо вообичаено да се играат в недела се одиграа денеска. 
 
Дербито на колото ќе се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во скопската населба Маџари, каде лидерот ВАРДАР го пречекува второ пласираниот тим на табелата АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
 
На останатите средби се среќаваат
ШКЕНДИЈА - РЕНОВА
БЕЛАСИЦА - СИЛЕКС
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. - ПОБЕДА
ШКУПИ - РАБОТНИЧКИ
 
Сите натпревари започнуваат во терминот од 15 часот.
 
 

ТАБЕЛА  

1

 ВАРДАР

20

2

 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

16

3

 ШКЕНДИЈА

15

4

 ПОБЕДА

11

5

 РЕНОВА

10

6

 РАБОТНИЧКИ

10

7

 БЕЛАСИЦА

9

8

 МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 

7

9

 СИЛЕКС

6

10

 ШКУПИ- 1927

5