Loading Video...
Кошарка
6. May 2019 - 13:11

Денвер и Торонто израмнија на 2:2 во дуелите до Портланд и Филаделфија

 
 
Екипите на Денвер и Торонто остварија триумфи на гостински терен против  Филаделфија и Портланд со кои го израмнија резултатот на 2:2 во победи во полуфиналните конференциски дуели. 
 
„Рапторси“ предводен од Каваи Ленард и неговите 39 поени и 14 скока, славеше кај Портланд со 101:96.
 
Никола Јокиќ оствари нов трипл-дабл, со 21 поен,11 скока и 12 асистенции, во победата на „Нагетси“  на теренот на Портланд. 
 
Следните, петти, натпревари, во серијата подобар до четири, ќе се играат во Торонто и Денвер.