Ракомет
14. September 2020 - 15:54

Денеска втора рунда во ракометниот македонски шампионат

Откако во петокот ја започнаа новата сезона, денеска македонските ракометни клубови, односно прволигашите, ги играат натпреварите од 2.коло
 
Двојки и терммини за натпреварите од второто коло
 
ГРУПА „А“
18:30  СТРУГА - ЈУНИОР К.В.
19:00  РАДОВИШ - ГОЛДЕН АРТ К.Л.7
19:30  ПРОЛЕТ - АСТРАИОН 
Слободна е екипата Т. ПРОЛЕТ
 
ГРУПА „Б“
18:00  Е. ПЕЛИСТЕР 2  - РАБОТНИЧКИ
18:30  ПРИЛЕП     - МЕТАЛУРГ
20:00  БУТЕЛ СКОПЈЕ  - МЛАДОСТ Богданци 
Слободна е екипата на ТИКВЕШ