Македонија
6. April 2020 - 8:31

Денеска сонце, следува период на стабилно и потопло време

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и утринска температура до 3 степени, а дневна до 17 степени.

Од денес следува период на стабилно и потопло време, утре со умерена облачност, а од вторник сончево. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури ќе бидат значително повисоки.