Фудбал
20. May 2018 - 11:31

Денеска се игра последното прволигашко коло

Попладнево се  игра последното 36. прволигашко коло кое треба да даде одговор кои екипи ќе играат во Европа а кои ќе се преселат во понизок ранг на натпреварување.
36.КОЛО
А.Пандев-Силекс
Шкупи-Вардар
Шкендија-Пелистер
Работнички-Скопје
Победа-Ренова
средбите стартуваат во 16.15ч