Македонија
1. јуни 2020 - 11:53

Денеска најмалку 90 новозаразени и 6 починати од коронавирус

Денес на територија на Република Македонија се регистрирани најмалку 90 нови случаи на заразени од коронавирус а починати се најмалку 6 лица, пишува канал5.

Наскоро со повеќе информации.