Македонија
6. July 2022 - 20:16

Демонстрантите нападнати кај Скендербег, се слушна и истрел од оружје | ВИДЕО

На денешниот протест против францускиот предлог, имаше инцидент кај плоштадот Скендербег. Група составена од неколку лица почна да гаѓа со камења кон демонстрантите. Ова создаде тензии во толпата. Се слушна и истрел од оружје. Полицијата реагираше. Повеќе детали за инцидентот наскоро.