Македонија
25. January 2016 - 15:48

Дел од Маџир Маало утре без вода

Дел од корисниците од населбата Маџир Маало утре од 8 до 15 часот ќе останат без вода. 

Како што информира РЦУК Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е дефект на водоводна цевка на улицата „Берска“ бр. 2 во населбата Маџир Маало, општина Центар.