Свет
24. јуни 2016 - 10:01

Дејвид Камерон најави оставка

Британскиот премиер Дејвид Камерон претпладнево објави дека во окторври ќе се повлече од премиерската функција, како резултат на одлуката на Британците на вчерашниот референдум за излез на Велика Британија од ЕУ, јави Би-Би-Си.