Бизарно но вистинито
16. December 2015 - 16:07

Дефинитивно најмoнструозното дело - Го убиле синот, а потоа ги нахраниле свињите со него

 
44 годишниот Американец Мајкл Џоунс од Мичиген со  28 годишната сопруга Хедер, до смрт го претепа својот син Адријан (7) и со него ги нахранил свињите. Таткото со часови го тепал малото момче, а неговата мајка цело време гледала и на крајот му помогнала на сопругот да го прикрие убиството.
 
Страшен злочин е откриен на 25 ноември откако наставничките пријавиле во социјалната служба дека Адријан со денови го нема во училиште. Истовремено соседите повикале полиција тврдејќи дека од куќата на Џоунсови се слуша пукање.
 
Кога полицијата пристигнала се воспоставило дека Мајкл пукал во Хедер, но не ја погодил.
 
-Секаде низ собата имало дупки од куршуми. Решивме да го пребараме дворот и се шокиравме кога влеговме во шталата. Таму најдовме остатоци од телото на малиот Адријан. Набрзо таткото ни призна дека лешот на детето им го фрлил на свињите за да ги сокрие трагите од убиството. Ова е едно д најужасните злочини кои некогаш сум ги видел – рече државниот обвинител Џер Горман.
 
Тој додаде дека во истрагата е утврдено дека Мајкл редовно ги тепал жената и децата, а најбрутален бил кон малиот Адријан.