Loading Video...
Тенис
7. October 2020 - 19:01

Циципас во полуфиналето го чека подобриот од мечот Ѓоковиќ- Баутиста

Гркот, Стефанос Циципас е третиот полуфиналист кај мажите. 
 
(5носител) Циципас во три сета го победи Русинот, Андреј Рубев (13), па сега ќе го чека исходот од последниот четвртфинален меч во кој (1-носител) Новак Ѓоковиќ за противник го има Шпанецот, Пабло Карењо Баутиста (17)  
 
Потсетување дека првиот полуфинален пар кај мажите го сочинуваат вториот фаворит (2) Рафаел Надал и (12) Диего Шварцман од Аргентина.