Loading Video...
Тенис
12. August 2018 - 18:08

Циципас ќе игра финале со Надал

На тенискиот турнир во Торонто продолжуваат подвизите на Стефанос Циципас кој успеа да се пласира во финалето откако во полуфиналната пресметка  победи уште еден фаворит Кевин Андерсон од Ј. Африка и тоа во меч кој траеше три сета од кој два завршија со тај-брејк.

            Циципас во финалето ќе има можност да одигра уште еден голем меч и тоа против Рафаел Надал кој во второто полуфинале го елиминира Русинот Качанов. Мечот е закажан за во 22ч.