Македонија
23. February 2020 - 21:40

Четврта жртва од трагедијата во Романовце - Почина еден од повредените кој беше хоспитализиран на Пластична

Вечерва околу 20.30 часот почина 58 годишен пациент кој имаше тешки изгореници по телото од експлозијата во кумановско Романовце. Тој со уште еден повреден беа сместени на Клиниката за пластична хирургија а попладнево, како што информираат за Сител од ТОАРИЛУЦ поради сериозноста на повредите ги префрлиле во кома центарот на Неврохирургија. На КАРИЛ има уште двајца пациенти кои имаат изгореници од трет и четврт степен и според лекарите се во критична животозагрозувачка состојба. Уште тројца повредени од трагедијата во кумановско се хоспитализирани во Клиниката за хируршки болести Свети Наум Охридски.

 

Сања Димитровска