Loading Video...
Свет
6. October 2019 - 19:47

Четворица убиени во напад во ноќен клуб во Канзас Сити

Четири лица се убиени, а петмина се ранети  во американскиот град, Канзас Сити, кога непознато лице со огнено оружје влегло во ноќен клуб и почнало да пука кон присутните.  Напаѓачот е во бегство. Мотивот за нападот засега е непознат.