Македонија
29. May 2023 - 11:57

Четворица роднини се тепале во Гостивар, полицијата ги приведе

Четворица роднина физички се пресметале во  гостиварската населба Циглана.

Според пријавеното, еден од учесниците во тепачката користел и дрвен предмет, а полицијата ги приведе.

„Вчера (28 мај) околу 10 часот и 20 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле О.Н.(28), А.Н.(36) и Џ.У.(22), тројцата од Гостивар, кои заедно со уште едно друго лице, нивен роднина, меѓусебно физички се пресметувале во гостиварската населба Циглана“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против сите инволвирани во тепачката ќе следуваат поднесоци.