Свет
13. December 2018 - 17:19

Четворица повредени во вооружен инцидент во Западен Брег

Вооружен Палестинец денеска отвори оган и повреди четри лица во окупираниот Западен Брег, јавија израелските медиуми.

Според болнички извори, тројца од повредените се во критична состојба.

Инцидентот се случи во близина на еврејската населба Офра, каде вооружен Палестинец во неделата рани седум луѓе.