Loading Video...
Свет
3. October 2019 - 16:36

Четворица полицајци убиени во центарот на Париз

Четворица полицајци се убиени  пред  полициска станица во центарот на Париз во напад со нож.

Напаѓачот  е убиен од страна на полицијата. Се работи за административен службеник вработен во истата полициска станица.

Во тек е  истрага за нападот.