Свет
4. November 2020 - 15:37

Четири лица ранети во напад пред Белата куќа

Четири лица, жена и тројца мажи,  се ранети во напад пред Белата куќа, во ноќта по историските и крајно неизвесни избори во САД, јавија американските медиуми.

Жртвите биле избодени, но немаат рани опасни по животот, иако сите се пренесени во болница, соопшти полицијата во Вашингтон.

Полицијата соопшти дека жртвите на нападот се изјасниле како приврзаници на републиканскиот кандидат Доналд Трамп, а се трага по тројца Афроамериканци.