Кошарка
21. March 2017 - 0:35

Четири деневна понуда во кошаркарската Евролигата

 
Со натпревраот во Истанбул каде Фенербахче ќе биде домаќин на Макаби, стартува четири дневната програма во кошаркарската Евролига. 
 
Денеска и утре на програмата се натпревраите од 27-то, додека во четврток и петок ќе се играат дуелите од 28-то коло. 
 
Покрај средбата во Истанбул вечерва ќе играат и, Жалгирис - Анадолу Ефес, Бамберг – Басконија и Панатинаикос – Армани Милано.