Македонија
23. December 2018 - 15:21

Целосно изгоре автомобил во Скопје

Изгоре автомобил во скопско Црешово. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 13:30 часот од Бригадата за противпожарна заштита -Скопје добиено е известување дека на локалниот пат од село Стајковци кон село Црешево-Скопје, изгорело возило „Форд фиеста“, сопственост на 40-годишниот Д.Н. од село Брњарци.

полицијата изврши увид на местото на настанот.