Балкан
13. July 2018 - 10:58

Целиот свет се воодушевува- хрватските пожарникари добија повик во решавачката минута, а нивната реакција ќе ве остави без текст

Противпожарната станица во Загреб за време на четвртина финалето меѓу Хрватска и Русија го воодушеви светот откако за време на изведувањето пенали добија повик за интервенција.

Пожарникарите додека седеа пред телевизорот на терен се изведуваа пенали.

Русинот Кузјаев само што даде гол и резултатот стана 3:3, на ред беше Ракитиќ кој требаше да го изведе последниот пенал на натпреварот за Хрватска, но во станицата заѕвони алармот за пожар, а пожарникарите постапија повеќе од професионално, погледнете.