Балкан
7. December 2017 - 12:47

Цел Белград денеска зборува за ова: Лекарите од Итната помош во шок, мртов човек им оживеа на пат до болница!?

Во улицата „Пролетерска солидарност“ на Нов Белград утрово оживеа мртов човек!?

Медиумите пишуваат дека брутално претепан човек е пронајден на Нов Белград, а лекарите го пронашле со фрактура на черепот. Наводнот ноќта ја поминал лежејќи на паркингот.

Утрово, околу 8.30 часот, на улица вез свест е пронајден маж на околу 50 години. По доаѓањето на Итната помош, тој според сознанијата, бил мртов.

Без оглед на таквата состојба, лекарите веднаш пристапиле кон реанимација, по што почнал да се враќа во живот.

Човекот со витални знаци е префрлен во Ургентиниот центар на Клиничкиот Центар на Србија.