Џет-Сет
11. January 2017 - 18:31

Цеца раскажа како го преживеа ударот на автобусот во нејзината вила

Драма со среќен крај! Вака на кратко може да се опише тоа што синоќа се случуваше во вилата на Цеца во Белград. Имено, во вечерните часови, додека целото семејство Ражнатовиќ било во својот дом, еден автобус силно се забил во вилата на Цеца, причинувајќи голема материјална штета.

- Седевме дома и одеднаш слушнавме силен удар кој ги затресе ѕидовите! Веднаш ги погледнавме камерите, и имавме што да видимеАвтобус со голема брзина удри во ѕидот на вилата! Нормално не е пријатно, но признавам и дека не е прв пат, вели Цеца.

 -Секоја година на нас ни се случува по  една ваква несреќа. Оваа беше многу непријатна, но не не уплаши. Сите мажи во куќата веднаш излегоа да му помогнат на несреќниот возач, а имаше и луѓе од соседните куќи, вели Цеца.

 Штетата се уште не може да се процени, но не е мала.