Џет-Сет
15. November 2016 - 13:52

Цеца: Моите родители никогаш нема да ми опростат тоа што...

Светлана Цеца Ражнатовиќ, која овој викенд одржа фантастичен концерт во Нови Сад, отрки дека една работа родителите никако не можат да и опростат.

"Сакав да студирам психологија. Бев на одличен пат бидејќи бев одличен ученик и никогаш немав проблеми на училиште. Верувале или не, целиот мој успех и огромна кариера никогаш не беа доволни за моите родители. Никогаш нема да ми опростат затоа што не продолжив да се образувам и тоа што не завршив факултет", открила Цеца, која не мисли сега да се запишува на факултет.

"И да ги добијам сите 10-ки, никој не би ми верувал", рекла искрената пејачка.