Фудбал
30. April 2016 - 10:01

Бундес лига: По еден бод, а без гол за Келн и Аугсбург

Со нерешен резултат 0:0 меѓу Аугсбург и Келн стартуваше 32.то коло од Бундес лигата. Двата тима се наоѓаат во средината на табелата и се надвор од зоната за испаѓање. Келн е на осмото место со 41 бод, а Аугсбург е на 12.место со 37 бодови.
 
Попладнево се играат седум натпревари: Баерн – Борусија Менхенгладбах, Дармштат – Ајнтрахт, Борусија Дортмунд – Волфсбург, Хановер – Шалке, Хофенхајм – Инглоштат, Мајнц – Хамбургер, Баер Леверкузен – Херта. 
 
Колото ќе биде комплетирано во вторник со дуелот меѓу Вердер и Штутгарт. 
 
Табела: Баерн 81 бод, Борусија Дортмунд 74, Баер Леверкузен 54, Херта 49, Борусија Менхенгладбах 48, Мајнц 45, Шалке 45,...