Џет-Сет
4. March 2016 - 14:27

Бремената Сека Алексиќ си ги спакува куферите - што и се случи?

Српскиот таблоид Скандал дознава дека пејачката Сека Алексиќ која пет години чекаше да остане бремена, а на која сега конечно и се насмеа среќата, ги спакувала куферите и се сели во Австрија. таа сака да го донесе своето бебенце на свет во Виена, и трудничките денови да ги помине мирно и опуштено со саканиот.
 
Сека спорд Скандал е пресреќна и со денови не ја трга насмевката од лицето. 
 
Инаку, Сека пред неколку години го загуби бебето по што падна во депресија, па логично е зошто сака врвни лекари од Виена да се грижат за здравјето на бебето кое го носи во стомакот.