Loading Video...
Фудбал
5. јуни 2021 - 11:53

Бразил прододолжува со максимален ефект во квалификациите за СП

Репрезентацијата на Бразил го продложи трендот, па и на преттиот натпревар од квалификациите за Светското фудбалско првенство „кариоките“ ја остварија петтата победа. 
 
Во последниот меч од петата рунда на јужноамериканските квалификации Браил на домашен терен го совлада Еквадор со 2:0., 
 
Ричарлсон во 65-минута по акцијата на Нејмар беше стрелец на првиот гол, а Нејмар во 94-тата беше сигурен резлизатор на најстрогата казна. 
 
Следен предизвик за „Кариоките“ е годувањето кај Парагвај репрезентација која досега нема ниту еден пораз, но на петте средби има само една победа и дури четири нерешени исходи.