Македонија
6. July 2022 - 22:15

Братот на директорот на „Комунална хигиена“ од Алијанса пукал во демонстрантите

Братот на в.д. директорот на Комунална хигиена од Алијанса за Албанците (АА), Зуди Енузи Кока – Цуфи, пукал во демонстрантите кои денеска маршираа од Влада преку МНР до Собрание против францускиот предлог.