Loading Video...
Свет
22. November 2021 - 16:39

Божиќната парада во американскиот град Ваукеша се претвори во хорор

Најмалку 5 лица загинаа, а повеќе од 40 се повредени вчера кога џип влета во толпата на божиќната парада во американскиот град Ваукеша.

15 од повредените се деца. Напаѓачот е уапсен, изјави началникот на полиција во Ваукеша без да даде дополнителни детали за упасениот и за можниот мотив.