Бизарно но вистинито
25. April 2016 - 14:20

Бизарнo: Обична птица го однела во смрт

 
На навистина бизарен начин настрадал еден педесет и четири годишен маж викендов во Загреб, откако од своето поткровје се обидел да избрка птица.
 
Имено, настраданиот се обидувал од своето поткровје да избрка птица поради што излегол на балконот.
 
Тогаш изгубил рамнотежа и од висина од осум метри паднал на бетонот и починал на лице место.
 
Увид направила полицијата, а се претпоставува дека несреќниот маж во обидот да ја избрка прицата изгубил рамнотежа, пишува Индекс.хр.
 
Телото на починатиот е префрлено во Заводот за судска медицина и криминалистика каде ќе се утврди точната причина за смртта.