Македонија
20. May 2021 - 15:12

Битолчанки сред бел ден крадат љубичици | ФОТО

Честа појава е кражбата на засадените цвеќиња низ градските паркови.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од Битола на кои како што тврдат твитерџиите дека граѓаните сред бел ден крадат љубичици.