Македонија
20. November 2015 - 14:16

Битолчанка преживеала хорор додека си одела дома

Хорор настан ја згрози македонската јавност. 30-годишниот кумановчанец М.П. ќе одговара за силување. Според податоците од полицијата, тој во 16 часот и 30 минути додека 40-годишната битолчанка В.Р. се враќала дома, по скалите од зградата во која живее, ја сретнал насилникот и пред да влезе во својот стан ја притиснал до ѕидот и почнал да ја допира по интимните делови од телото.  Кога таа почнала да вика тој се исплашил и побегнал од местото на настанот.
 
Случајот бил пријавен во полиција.